Prezydent: być może przy ratyfikacji Funduszu Odbudowy trzeba dodać jakieś dodatkowe klauzule

Zobacz

- Reklama -

„Być może przy ratyfikacji Funduszu Odbudowy trzeba dodać jakieś dodatkowe klauzule, które wskażą choćby na to, że w naszym przekonaniu ma on charakter incydentalny i służy wyłącznie temu, by wyprowadzić Unie Europejską z kryzysu i dać impuls do rozwoju ” – ocenił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym portalowi interia.pl. Prezydent zwrócił uwagę, że debaty na temat kształtu Funduszu Odbudowy trwają w wielu krajach Unii, także w Niemczech.

Andrzej Duda zauważył, że „z drugiej strony trzeba pamiętać, że rzeczywiście Unia pogrążyła się w kryzysie, że gospodarki zostały w ogromnym stopniu uderzone tym, co działo się w ciągu ostatniego roku, a to są ogromne pieniądze, które jest szansa wygenerować właśnie po to, żeby je wpompować w rynek gospodarczy UE, w tym u nas”.

„To oznacza olbrzymią szansę rozwojową na przyszłość, coś w rodzaju Planu Marshalla, dlatego trzeba szukać dobrego rozwiązania” – zaznaczył prezydent. Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu będzie prowadził na ten temat rozmowy z ekspertami. „To stanowi dla nas wielką szansę, i nie wolno o tym zapominać” – podkreślił.

Prezydent wskazał również, że dla szybkiego wyjścia Polski z pandemii koronawirusa kluczowa jest „stabilna sytuacja” oraz „odpowiedzialne rządzenie” w kraju.

„Ja pełniąc swój urząd obserwując całą scenę polityczną. Zależy mi na tym, żeby w Polsce była stabilność, zwłaszcza w sytuacji, w której jesteśmy dzisiaj” – podkreślił prezydent. „To jest moje wielkie wyzwanie dla Zjednoczonej Prawicy, aby z pełną odpowiedzialnością te polskie sprawy nadal prowadziła” – podkreślił. (PAP)

autor: Mikołaj Małecki

mml/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -