Prezydent Duda podziękował za godne uczczenie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zobacz

- Reklama -

Prezydent podziękował rodakom oraz gościom z zagranicy za udział w uroczystościach związanych z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r.

„Jeszcze raz dziękuję Wszystkim, którzy dziś – 3 maja 2021 roku, godnie uczcili z nami 230 rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Ustawy Rządowej – Konstytucji Rzeczypospolitej. Szczególnie dziękuję naszym Przyjaciołom – Prezydentom Estonii, Łotwy, Litwy i Ukrainy i Ich Delegacjom” – napisał Andrzej Duda na Twitterze.

W południe na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbyły się uroczystości z udziałem pięciorga prezydentów: Andrzeja Dudy, Gitanasa Nausedy, Kersti Kaljulaid, Egilsa Levitsa oraz Wołodymyra Zełenskiego.

Prezydenci podpisali wspólną deklarację w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wyrazili w niej przekonanie, że „pomyślność naszego wspólnego dziedzictwa i wspólnego domu, zakorzenionych w cywilizacji europejskiej, wymaga, aby właśnie tak jak dom, Europa była budowana na fundamencie podstawowych wartości i zasad”. „Są nimi bez wątpienia: wolność, suwerenność, integralność terytorialna, demokracja, rządy prawa, równość i solidarność” – oświadczyli liderzy państw regionu.(PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ ozk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -