- Reklama -

Prezydent: oddajemy hołd pracownikom służby zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem

Zobacz

- Reklama -

Podczas uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie upamiętnieni zostali pracownicy służby zdrowia, którzy zginęli w walce z pandemią. Na początku uroczystości do połowy masztu ustawionego na dziedzińcu Pałacu opuszczona została biało-czerwona flaga.

„Chcemy oddać hołd wszystkim pracownikom polskiej służby zdrowia, jak również wszystkim inny osobom, w tym żołnierzom, funkcjonariuszom, pracownikom różnych branż, którzy mężnie stają każdego dnia w walce z koronawirusem” – powiedział prezydent.

Mówił, że te osoby walczą bezpośrednio z wirusem w szpitalach, karetkach i innych placówkach medycznych. Wspomniał także o innych pracownikach, m.in. sprzedawcach w sklepach, kasjerach i farmaceutach, którzy są narażeni na kontakt z koronawirusem.

„Opuszczając flagę przed Pałacem Prezydenckim do połowy masztu dziś oddajemy hołd przede wszystkim pracownikom polskiej, naszej służby zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem, ale także wszystkim innym, którzy je poświęcili” – powiedział prezydent. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Marzena Kozłowska

kos/ mzk/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -