Program wyborczy chadeckich CDU i CSU – „dążenie do modernizacji Niemiec”

- Reklama -

Jest to „dążenie do modernizacji Niemiec” – powiedział podczas prezentacji programu w poniedziałek w Berlinie lider CDU i kandydat partii na kanclerza Armin Laschet.

Unia CDU/CSU chce aktywnie kształtować zmianę epok, która jest obecnie zauważalna – powiedział Laschet, zauważając, że w Niemczech nie powinno już istnieć stwierdzenie: „nie da się”.

Potrzebna jest „triada” modernizacji: „Łączymy konsekwentną ochronę klimatu z siłą ekonomiczną i bezpieczeństwem socjalnym” – oświadczył.

Tekst zatytułowany „Program na rzecz stabilności i odnowy – Razem na rzecz nowoczesnych Niemiec” liczy 139 stron. Kluczowymi punktami są: sprzeciw wobec podwyżki podatków, zachowanie Niemiec jako lokalizacji przemysłowej przy jednoczesnym wzmocnieniu ochrony klimatu oraz wprowadzenie czwartego filaru zabezpieczenia emerytalnego.

„Ogólnie program wpisuje się w polityczny styl Armina Lascheta. (…) Trochę liberalny gospodarczo, trochę socjalny, a jest też coś dla rodzin i klimatu” – komentuje dziennik „Handelsblatt”. „Nie ma nastroju optymizmu. Ale powinno to wystarczyć wielu wyborcom, których nęka pandemia. Wolą wrócić do dawnego życia, niż dokonać radykalnej zmiany w swoim codziennym życiu. Dla wielu jest ono już wystarczająco skomplikowane”.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ mal/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -
?c=29894&m=1540752&a=289196&r=&t=html