REKLAMA

Projekt: wsparcie dla firm z programu Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 do 30 czerwca 2024 r.

REKLAMA

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano w czwartek projekt rozporządzenia ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na rozwój ośrodków innowacyjności w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007–2013.

Jak wyjaśnił resort finansów w OSR projektu, wprowadzenie zmian w rozporządzeniu wynika z braku podstawy prawnej do udzielania po 30 czerwca 2021 r. pomocy publicznej i pomocy de minimis przedsiębiorcom przez ośrodek innowacyjności w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Wskazał, że zmiana pozwoli na kontynuowanie udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis do 30 czerwca 2024 r.

Ministerstwo dodało, że ze względu na potrzebę pilnego wejścia w życie projektowanej regulacji oraz jej zakres, polegający na przedłużenia okresu udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis przedsiębiorcom, projekt nie będzie skierowany do konsultacji.

Wyjaśniono, że projekt nie wprowadza żadnych obciążeń dla przedsiębiorców, a jego wejście w życie wpłynie pozytywnie na prowadzoną przez nich działalność. (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ mk/

Źródło:PAP
REKLAMA

Zobacz

“Nowy podatek Sasina jest zły, niebezpieczny i po prostu głupi”

Nowy podatek planowany przez szefa MAP Jacka Sasina jest zły, niebezpieczny i po prostu głupi; to nie pierwszy atak tego rządu na przedsiębiorców - oceniła w czwartek posłanka KO Izabela Leszczyna. To przejaw biurokratycznego myślenia rodem z PRL - dodał poseł KO Dariusz Rosati.

Rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych na farmie Taurona w Mysłowicach

Rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych na terenie budowanej przez Tauron elektrowni słonecznej, która powstaje na poprzemysłowych terenach w Mysłowicach. To największa tego typu inwestycja w kraju, moc farmy docelowo sięgnie 100 MW, a energię elektryczną zacznie wytwarzać w przyszłym roku.

Prezydent: Baltic Pipe przez dziesięciolecia był polskim marzeniem

Gazociąg Baltic Pipe przez dziesięciolecia był polskim marzeniem - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości otwarcia gazociągu Baltic Pipe w Budnie k. Goleniowa (woj. zachodniopomorskie). Wskazywał, że inwestycja wzmocnieni suwerenność naszego kraju i uniezależnieni nas od dostaw z Rosji.

Politico o sabotażu na gazociągach Nord Stream: kryzys energetyczny wkracza w niebezpieczną fazę

Jeśli potwierdzą się informacje, że za eksplozjami, które uszkodziły dwa gazociągi Nord Stream stoi Rosji, będzie to oznaczać, że kryzys energetyczny w Europie wkroczył w nową, niebezpieczną fazę; grozi to otwarciem nieoczekiwanego frontu trwającej na Ukrainie wojny - przewiduje brukselski portal Politico.

Co uratuje nas w kryzysie energetycznym?

60 proc. Polaków chce, by rząd pilnie uchwalił ustawę liberalizującą rozwój farm wiatrowych, powrócił do korzystniejszych rozwiązań dotyczących paneli słonecznych i wdrożył program lokalnych biogazowni – wynika z opublikowanego w środę sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Ropa w poniedziałek po południu drożała

W poniedziałek po południu ropa naftowa Brent drożała o blisko 1 proc., do ok. 87 dol. za baryłkę. Drożała także amerykańska ropa WTI, która kosztowała blisko 80 dol. za baryłkę.

Udostępnij