Przedstawiciel prezydencji w Radzie UE: łączność cyfrowa nie jest kwestią wyboru, lecz koniecznością

TechnologiaPrzedstawiciel prezydencji w Radzie UE: łączność cyfrowa nie jest kwestią wyboru, lecz koniecznością

„Łączność cyfrowa odgrywa ogromną rolę w transformacji cyfrowej. W ostatnich miesiącach uświadomiliśmy sobie, że dostęp do łączności cyfrowej nie jest kwestią wyboru czy gustu, ale koniecznością, która pozwala nam się uczyć, pracować i komunikować się” – mówił Koritnik w dyskusji poświęconej odbudowie gospodarczej świata po pandemii Covid-19.

„Jestem przekonany, że należy pracować nad poprawą zasięgu internetu szerokopasmowego, ale także bezpieczeństwa sieci 5G. Musimy robić wszystko co w naszej mocy, by łączność cyfrowa była rozwijana w oparciu o zaufanie i przejrzystość. Żeby to osiągnąć, w najbliższym czasie niezbędne będą poważne inwestycje. Może to się odbywać na zasadzie intensywniejszej współpracy między sektorem prywatnym i publicznym” – dodał.

Wtórowała mu Simonetta di Pippo, dyrektor Biura Narodów Zjednoczonych ds. Przestrzeni Kosmicznej. Wskazała ona, że paradoksalnie, kryzys związany z Covid-19, zwrócił uwagę ludzi na dostępne rozwiązania techniczne, z których nie zdawali sobie sprawy.

„My, jako społeczeństwa, czasem potrzebujemy kryzysów. Pozwalają one nam +odkryć+ istniejące i dostępne rozwiązania techniczne, których w innych sytuacjach nie zauważamy. Dokładnie tak było z łącznością cyfrową” – podkreśliła.

Z Katowic Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ mal/

ŹródłoPAP

Sprawdź nasze inne treści