Przewaga spadków na Wall Street, spadały firmy technologiczne, rosły banki

Zobacz

- Reklama -

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,16 proc., do 33.730,89 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł 0,41 proc., do 4.124,66 pkt. Dzień wcześniej indeks ustanowił historyczny szczyt.

Nasdaq Composite stracił 0,99 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.857,84 pkt.

Słabo zachowywały się podczas środowej sesji akcje spółek technologicznych. Po przynajmniej 1 proc. zniżkowały m.in. Amazon, Facebook, Netflix i Apple.

Ponad 3 proc. zniżował producent samochodów elektrycznych Tesla.

Sektor finansowy w indeksie S&P 500 był jednym z najlepszych w pierwszym kwartale, odnotowując wzrost o 15 proc., mimo że Rezerwa Federalna USA zobowiązała się do utrzymania niskich stóp procentowych w najbliższej przyszłości. Banki rozpoczęły jako pierwsze sezon publikacji wyników za pierwszy kwartał w Stanach Zjednoczonych.

„To z pewnością dobry kwartał dla banków. Myślę, że ci, którzy zainwestowali w sektor bankowy, będą zadowoleni z wyników i prawdopodobnie utrzymają inwestycje w tym sektorze” – powiedział Rick Meckler, partner w Cherry Lane Investments.

Notowania Goldman Sachs rosły 3 proc. Zysk na akcję banku w pierwszym kwartale wyniósł rekordowe 18,60 USD, a rynek oczekiwał 10,10 USD.

Akcje Wells Fargo szły w górę 5 proc., mimo że zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 1,05 USD, podczas gdy analitycy oczekiwali, że sięgnie 69 centów na akcję.

Akcje JPMorgan szły w dół o 0,5 proc., mimo że zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 4,50 USD, a oczekiwano 3,06 USD.

„Uważamy, że gospodarka ma potencjał do wyjątkowo silnego, wieloletniego wzrostu. Nasze rezerwy kredytowe w wysokości 26 miliardów dolarów są odpowiednie i ostrożne” – napisał w oświadczeniu dyrektor generalny JPMorgan Jamie Dimon.

„Pierwsza porcja wyników banków wygląda dobrze, zgodnie z przewidywaniami większości analityków, a nawet lepiej niż się spodziewali” – powiedział JJ Kinahan, główny strateg rynkowy z TD Ameritrade.

Notowania Moderny rosły 5 proc. Koncern stwierdził, że jej szczepionka na Covid-19 jest w ponad 90 proc. skuteczna w ochronie przed wirusem sześć miesięcy po drugiej dawce dla danej osoby.

Wydarzeniem dnia był debiut na giełdzie Nasdaq spółki Coinbase. To założona w 2012 roku jedna z najbardziej znanych platform kryptowalutowych na świecie.

Na otwarciu notowania Coinbase szły w górę o 44 proc., a cena jednej akcji wzrosła do 381 USD, osiągając wycenę bliską 100 mld USD. Dzienne maksimum akcje spółki osiągnęły na poziomie 429 USD, potem jednak zaczęły mocno spadać, kończąc dzień z ceną 328,28 USD za akcję. Daje to aktualną wycenę spółki w wysokości 85,8 mld USD.

Wraz ze spadkiem kursu akcji Coinbase zniżkowały też ceny bitcoinów po ustanowieniu wcześniej w ciągu dnia rekordu na poziomie 63,8 tys. USD.

Prezes Fed Jerome Powell powiedział w środę, że bank centralny ograniczy swój program skupu obligacji dużo wcześniej zanim dojdzie do podwyżek stóp procentowych w USA.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, na całym świecie potwierdzono łącznie 137,52 mln infekcji Covid-19. Liczba zgonów z tego powodu sięgała 2,961 mln.

W USA w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 987 ofiar śmiertelnych Covid-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 77.312 kolejnych osób. Najnowsze dane Uniwersytetu wykazują, że od wybuchu epidemii w Ameryce odnotowano łącznie 31,3 mln przypadków zakażenia koronawirusem, a liczba ofiar śmiertelnych wynosi 563,4 tys. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -