Przewaga spadków w USA, S&P 500 skończył serię siedmiu wzrostowych dni z rzędu

Zobacz

- Reklama -

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,60 proc., do 34.577,37 pkt. LIderami spadków spośród spółek z tego indeksu były Dow Inc., Caterpillar, JPMorgan i Chevron.

S&P 500 na koniec dnia spadł 0,20 proc., do 4.343,54 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł 0,17 proc. i zamknął sesję na poziomie 14.663,64 pkt. To nowy rekord wszech czasów tego indeksu.

W poniedziałek amerykańskie giełdy były zamknięte z powodu długiego weekendu z okazji Dnia Niepodległości.

„Gospodarka amerykańska jest w rozkwicie, ale wszyscy to wiedzą i wyceny aktywów to odzwierciedlają. To, co nie jest już tak jasne, to kiedy wzrosty na giełdach się zatrzymają. Wszystko idzie świetnie i to mnie martwi. Od października mieliśmy 5-proc. korektę i to wszystko. Myślę, że na krótką metę jesteśmy trochę w euforii, dlatego musimy być ostrożni” – napisał w notatce Michael Wilson, główny strateg ds. akcji w USA w Morgan Stanley.

„Wszystko idzie doskonale i to mnie martwi. Od października mieliśmy tylko 5 proc. korektę, to wszystko. Mamy w krótkim terminie coś na kształt euforii, ale trzeba być ostrożnym” – dodał Sarat Sethi, zarządzający portfelem w DCLA.

Akcje Didi Global spadały we wtorek o 22,5 proc. po tym, jak chińskie organy nadzoru w weekend nakazały usunięcie aplikacji firmy z app store. Kilka dni temu Didi zadebiutował na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

Inne chińskie firmy e-commerce notowane na giełdzie w USA także spadły – Alibaba Group zniżkował o 2,5 proc., a Baidu i JD. com szedł w dół o ok. 4-5 proc.

Amazon podrożał 4,7 proc. do historyczego maksimum po tym jak Departament Obrony USA wycofał się z wartego 10 mld USD kontraktu na usługi chmurowe z Mirosoftem i wprowadza nowy kontrakt z Amazonem i Microsoftem. Dodatkowo w poniedziałek Andy Jassy oficjalnie objął obowiązki prezesa Amazona, a Jeff Bezos został szefem rady nadzorczej.

3M spadał o 2 proc. Credit Suisse obniżył rekomendację dla akcji spółki do „neutralnie” z „przeważaj”.

American Express rósł o 1 proc. Goldman Sachs podniósł rekomendację dla akcji spółki do „kupuj” z ” neutralnie”.

Wskaźnik ISM aktywności w usługach w USA w czerwcu wyniósł 60,1 pkt., wobec 66,2 pkt. w poprzednim miesiącu – podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 63,5 pkt.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w czerwcu 64,6 pkt. wobec 70,4 pkt. w poprzednim miesiącu – podano w końcowym wyliczeniu. Wstępnie szacowano 64,8 pkt. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -