Przewodniczący Michel: nadszedł czas urzeczywistnienia społecznego projektu europejskiego

Zobacz

- Reklama -

“Projekt ten właśnie teraz powinien stać się faktem (…), gdyż wskutek pandemii znaleźliśmy się w miejscu bardzo ważnym dla przyszłości UE” – stwierdził podczas piątkowego spotkania Michel.

Podkreślił, ze finalizacja tego planu będzie najlepszym dowodem na żywotność oraz skuteczność działania instytucji Unii Europejskiej.

Michel wyraził nadzieję, że po piątkowych i sobotnich rozmowach u europejskich przywódców pojawi się “wola, aby uczynić Unię silniejszą w zakresie polityki socjalnej”.

W piątek po południu rozpoczął się w Porto unijny szczyt dotyczący spraw społecznych. Obok Michela uczestniczy w nim m.in. szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i przewodniczący europarlamentu David Sassoli. Wśród przywódców państw UE jest premier Mateusz Morawiecki.

Podczas piątkowego Szczytu Społecznego uczestniczący w wydarzeniu w Porto partnerzy społeczni mają wypracować własną deklarację, a wyniki ich spotkania zostaną przekazane do dyskusji podczas nieformalnego posiedzenia Rady Europejskiej zaplanowanego na sobotę.

Choć zorganizowane z inicjatywy przewodzącej Radzie UE Portugalii spotkanie w Porto jest dwudniowym wydarzeniem, to sobotnie posiedzenie Rady Europejskiej będzie miało nieformalny charakter.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -