Przywódcy W. Brytanii i Niemiec: inwazja będzie oznaczać wysoki koszt dla Rosji

Udostępnij

„Przywódcy omówili niepokojące wydarzenia na granicy ukraińskiej i zgodzili się, że dalsza agresja militarna będzie wiązała się z wysokimi kosztami dla Rosji. Podzielili głębokie zaniepokojenie trwającymi destabilizującymi działaniami Rosji na Ukrainie i stwierdzili, że jakakolwiek inwazja na Ukrainę byłaby poważnym błędem strategicznym” – napisano w komunikacie wydanym przez biuro prasowe Johnsona po jego rozmowie telefonicznej z Scholzem.

Jak dodano, Johnson podkreślił, jak ważne jest to, by sojusznicy NATO współpracowali nad skoordynowaną odpowiedzią, a także, że liczy na bliską współpracę z Scholzem podczas tegorocznej prezydencji Niemiec w G7.

W środę na konferencji prasowej prezydent USA Joe Biden wyraził opinię, że Rosja zapewne dokona ataku na Ukrainę i oświadczył, że kraj ten drogo zapłaci za inwazję na pełną skalę, przy czym jednocześnie zasugerował, że konsekwencje „niewielkiego wtargnięcia” nie będą tak dotkliwe dla Rosji. Mimo że później służby prasowe Białego Domu próbowały wyjaśniać i prostować te słowa, a w czwartek Biden robił to osobiście, wypowiedź ta rozbudziły niepewność co do tego, jak zareagowałby Zachód, gdyby Rosja faktycznie dokonała napaści.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ mars/

Źródło:PAP

Zobacz

Borys: nowe obligacje będą miały zmienne oprocentowanie

Nowe roczne obligacje skarbowe są oprocentowane według stopy referencyjnej ustalanej przez RPP; dzisiaj to 5,25 proc., ale jeżeli stopy wzrosną, to oprocentowanie również; ich oprocentowanie będzie zmienne - poinformował w środę na Twitterze prezes PFR Paweł Borys.

Naukowcy odkryli jezioro wielkości miasta pod pokrywą lodową na Antarktydzie

Naukowcy badający spód największej na świecie pokrywy lodowej na Antarktydzie Wschodniej, odkryli jezioro wielkości miasta, którego osady mogą zawierać historię pokrywy lodowej od początków jej istnienia. Praca została opublikowana w czasopiśmie "Gelology".
- Reklama -