PSE: moc fotowoltaiki w polskim systemie przekroczyła 6,1 GW

Udostępnij

“30.09.2021 r. moc #PV w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym przekroczyła 6000 MW – wynika z szacunkowych danych przekazanych PSE przez Operatorów Systemów Dystrybucyjnych” – podały PSE na Twitterze.

W lutym br. moc zainstalowana fotowoltaiki w polskim systemie elektroenergetycznym przekroczyła 4 GW.

W ciągu 2020 r. moc fotowoltaiki w Polsce wzrosła trzykrotnie, osiągając 1 stycznia 2021 r. 3935,74 MW. Z danych PSE na 1 stycznia 2020 r. wynikało, że w systemie było wtedy 1299,6 MW źródeł fotowoltaicznych.

Dla porównania, według danych PSE, przyrost mocy zainstalowanej PV w polskim systemie w 2019 r. wyniósł 157,7 proc. (PAP)

amac/ pad/

Źródło:PAP

Zobacz

USA/ Piotr Naimski: Politycy nie chcą przyznać, że jesteśmy na wojnie; chcą powrotu do tego, co było przed nią

Powinniśmy zdać sobie sprawę, że jesteśmy w sytuacji wojny z Rosją; politycy się przed tym wzdragają, bo chcą powrotu do tego, co było przed nią - powiedział w rozmowie z PAP pełnomocnik rządu RP do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Dodał też, że państwa powinny być przygotowane m.in. na próby rosyjskiego sabotażu.

Europa: letnie podróże lotnicze zagrożone przez strajki i tysiące odwołanych lotów

Po dwóch latach pandemii podróże lotnicze w 2022 roku miały wrócić do normy, jednak odwołania lotów, opóźnienia, wielogodzinne kolejki oraz strajki pracowników już teraz mają nieunikniony wpływ na letnie podróże po Europie. Lotniska i linie lotnicze z trudem walczą o pracowników.
- Reklama -