- Reklama -

PSP: do godz. 18 ponad 600 interwencji związanych z silnym wiatrem i opadami śniegu

Zobacz

- Reklama -

Według informacji przekazanych przez mł. bryg. Karola Kierzkowskiego, w środę do godziny 18 strażacy w całym kraju interweniowali 613 razy w związku z silnym wiatrem i opadami śniegu. „Najwięcej w województwie małopolskim (430), podkarpackim (122) oraz śląskim (37)” – wyliczył.

„Działania polegają na usuwaniu połamanych gałęzi oraz przewróconych drzew na ulice i chodniki” – podał.

Wskazał, że do tej pory nie odnotowano osób poszkodowanych.

Jak informował wcześniej mł. bryg. Karol Kierzkowski, w związku z pogodą około 6,8 tys. odbiorców było bez dostaw prądu, w tym 5 tys. w Małopolsce.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej oraz we wschodniej części województwa łódzkiego i na Górnym Śląsku wystąpią opady.

„Ten opad da od 10 do 15 cm świeżego śniegu. Więcej będzie go w południowych powiatach województw – od podkarpackiego przez małopolskie i śląskie i tam zostały wydane już ostrzeżenia drugiego stopnia” – poinformował synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Dodał, że alerty, które wydano we wtorek mówiły o tym, iż w ciągu dwóch dób może spaść do 30 cm śniegu. „To się zgadza, bo wczoraj w wielu miejscach spadło powyżej 15 cm, a w górach nawet powyżej 20 cm śniegu” – powiedział synoptyk.

Natomiast w północnych powiatach wspomnianych województw może spaść od 3 do 5 cm śniegu. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ jann/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -