- Reklama -

PSP: do godz. 22 prawie 700 interwencji związanych z opadami śniegu i silnym wiatrem

Zobacz

- Reklama -

Mł. bryg. Karol Kierzkowski przekazał w środę wieczorem PAP, że do godziny 22 strażacy w całym kraju interweniowali 681 razy w związku z silnym wiatrem i opadami śniegu. „Najwięcej w województwie małopolskim (460) oraz podkarpackim (148)” – powiedział.

„Działania strażaków polegają na usuwaniu połamanych gałęzi oraz drzew przewróconych na ulice i chodniki” – podkreślił.

Dodał, że nikt w wyniku tych zdarzeń nie został poszkodowany.

Jak wskazywał wcześniej mł. bryg. Karol Kierzkowski, w środę w związku z pogodą około 6,8 tys. odbiorców było bez dostaw prądu, w tym 5 tys. w Małopolsce.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej oraz we wschodniej części województwa łódzkiego i na Górnym Śląsku wystąpią opady.

„Ten opad da od 10 do 15 cm świeżego śniegu. Więcej będzie go w południowych powiatach województw – od podkarpackiego przez małopolskie i śląskie i tam zostały wydane już ostrzeżenia drugiego stopnia” – poinformował synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Dodał, że alerty, które wydano we wtorek mówiły o tym, iż w ciągu dwóch dób może spaść do 30 cm śniegu. „To się zgadza, bo wczoraj w wielu miejscach spadło powyżej 15 cm, a w górach nawet powyżej 20 cm śniegu” – powiedział synoptyk.

Natomiast w północnych powiatach wspomnianych województw może spaść od 3 do 5 cm śniegu. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ jann/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -