PSP: ponad 1,2 tys. interwencji w związku z pogodą; najwięcej na Mazowszu

- Reklama -

Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Głównej PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski, strażacy – od północy z piątku na sobotę, do godz. 15 w niedzielę – wyjeżdżali do zdarzeń związanych z pogodą 1 tys. 216 razy. Najwięcej interwencji zanotowano na Mazowszu, Śląsku, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce.

„Strażacy usuwali powalone drzewa i nadłamane gałęzie, udrożniali drogi i szlaki kolejowe oraz wypompowywali wodę z zalanych posesji. Nikt nie odniósł obrażeń. Po północy w niedzielę sytuacja się zdecydowanie ustabilizowała” – przekazał Batorski.

Z kolei rzecznik prasowy mazowieckiej PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że do godz. 15 w niedzielę zanotowano łącznie ponad 400 interwencji związanych z pogodą. Strażacy usuwali głównie powalone drzewa i wypompowywali wodę z zalanych dróg i posesji.

Podobnie jak w całej Polsce sytuacja uspokoiła się po północy w niedzielę. Od tego czasu – do godz. 15 zanotowano ok. 80 interwencji. Najwięcej, bo ponad 20 w Warszawie. Większość z nich było związanych z silnym wiatrem i usuwaniem połamanych gałęzi. Jak przekazał rzecznik mazowieckiej PSP w niektórych miejscach łamiące się drzewa pozrywały linie energetyczne. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ drag/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -
?c=29894&m=1540752&a=289196&r=&t=html