PSP: ponad 1200 interwencji strażaków w związku burzami i silnym wiatrem

Zobacz

- Reklama -

„Do godziny 23 strażacy w całym kraju interweniowali 1210 razy w związku z frontem burzowym” – poinformował w niedzielę późnym wieczorem PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Jak dodał, 786 interwencji dotyczyło usuwania skutków silnego wiatru (chodziło o połamane gałęzie oraz przewrócone drzewa), 364 – lokalnych podtopień dróg i posesji w związku z opadami deszczu, a 60 – lokalnych przyborów wód na rzekach.

Według Kierzkowskiego, najwięcej interwencji odnotowano w województwie dolnośląskim (170), wielkopolskim (138), podkarpackim (131), mazowieckim (127), lubelskim (118), kujawsko-pomorskim (93), warmińsko-mazurskim (79), śląskim (70) oraz małopolskim (68).

Strażacy otrzymali ponadto około 40 zgłoszeń dotyczących uszkodzeń budynków mieszkalnych i gospodarczych. Najwięcej z nich, około 30, było na terenie woj. lubelskiego. Nie odnotowano osób rannych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę wieczorem ostrzeżenia o intensywnych opadach deszczu i silnym wietrze w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Zjawiska te – jak podano – mogą występować do północy lub jeszcze nad ranem w poniedziałek.

Wcześniej IMGW ostrzegał o silnym wietrze, występującym na terenie większości kraju. Alerty synoptyków dotyczyły także intensywnych opadów deszczu, burz i śniegu. (PAP)

mkr/ sp/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -