PZU sfinalizowało przejęcie TFI Energia od PGE

Udostępnij

“Konsekwentnie realizujemy strategię Grupy PZU na lata 2021-2024, która zakłada m.in. wzrost zarządzanych przez nas aktywów do 60 mld zł, czyli o ponad 80 proc. względem roku 2020. To ten segment rynku finansowego, w którym chcemy rozwijać nasz biznes także w drodze akwizycji” – powiedziała prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.

“Transakcja wpisuje się w realizację strategii Grupy PGE do 2030 r. Sprzedaż akcji TFI Energia to kolejny krok na drodze do konsekwentnego porządkowania struktury Grupy PGE i koncentracji na działalności podstawowej, którymi są wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej” – dodał prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

TFI Energia to towarzystwo funduszy inwestycyjnych, specjalizujące się w zarządzaniu programami PPE dla pracowników energetyki. Zarządzane przez nie aktywa to środki klientów instytucjonalnych oraz środki zgromadzone w ramach Pracowniczych Programów Emerytalnych. Grupa PZU jest wieloletnim partnerem w zakresie prowadzenia PPE dla ponad 800 przedsiębiorstw w Polsce. Powierzyło do zarządzania swoje pieniądze na przyszłe emerytury również ponad 15 tys. pracowników zatrudnionych w spółkach Grupy PGE. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

W 2023 roku rolnictwo zwolni. “To niemożliwe, żeby społeczeństwo zaakceptowało drastyczne wzrosty kosztów żywności”

Z powodu zaporowych cen nawozów rok 2023 może być początkiem stagnacji lub spadku plonów. Wówczas pierwszy będzie redukowany eksport - powiedział w środę Jan Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa. W najbliższym czasie Polsce nie grozi brak żywności - ocenił.

Polacy zamierzają oszczędzać. Jakie wydatki planujemy na jesień?

40 proc. Polaków nie planuje większych wydatków tej jesieni - wynika z badania "Polaków Portfel Własny: edukacja pod znakiem inflacji". Wśród respondentów planujących większe wydatki, co czwarty zainwestuje w remont domu lub mieszkania.
- Reklama -

REKLAMA