R.Power ogłasza postępowania przetargowe o wartości ponad 900 mln zł dot. projektów PV

- Reklama -

Postępowania dotyczą projektów, które wygrały aukcje URE z listopada 2020 r. i czerwca 2021 r.

Pierwsze i największe postępowanie przetargowe obejmuje usługi generalnego wykonawstwa dla farm fotowoltaicznych o mocy sięgającej 390 MWp. Farmy, zlokalizowane na terenie całej Polski, zostaną oddane do użytku najpóźniej w 2023 r.

Kolejne dwa postępowania obejmują dostawę konstrukcji stałych oraz nadążnych (trackerów) dla projektów o łącznej mocy 390 MWp. Dotyczą one krajowych projektów R.Power, których budowa zaplanowana jest na 2022 oraz 2023 rok.

Czwarte i piąte postępowania dotyczą dostawy stacji transformatorowych nn/SN dla farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 304 MWp oraz stacji transformatorowych SN/WN dla farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 86 MWp.

Piąte postępowanie dotyczy dostaw paneli fotowoltaicznych dla farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 390 MWp.

Zawarcie umów R.Power planuje w ostatnim kwartale 2021 r. oraz w pierwszym kwartale 2022 r.

R.Power działa w sektorze fotowoltaiki w Polsce, gdzie rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 5 GWp.

Deweloper posiada projekty w różnych krajach Europy, w tym w Polsce, Włoszech, Hiszpanii oraz Portugalii.

R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych oraz jest producentem energii z elektrowni fotowoltaicznych.

W ciągu ostatnich dwóch lat firma R.Power pozyskała finansowanie projektowe w wysokości 772 mln zł. W czerwcu tego roku ustanowiła program emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł. W ramach pierwszej serii wyemitowano obligacje o łącznej wartości nominalnej 150 mln zł. (PAP Biznes)

pel/ ana/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -