in ,

Raport GTDC: oczekiwania dystrybutorów i producentów technologicznych na 2018 rok

Opublikowany przez Global Technology Distribution Council raport „2018 Tech Distribution Outlook” jest wynikiem ankiet i wywiadów przeprowadzonych z przedstawicielami ponad 50 wiodących firm technologicznych na całym świecie. Publikacja przedstawia oczekiwania dystrybutorów i producentów technologicznych na najbliższy rok, m.in. w zakresie perspektyw wzrostu w nowych segmentach rynku. Roczne obroty członków GTDC związane z produktami i usługami przekraczają 150 mld USD.

Publikacja raportu zbiega się w czasie z 20-leciem GTDC, organizacji założonej w 1998 roku oraz jej rebrandingiem. Wraz z rozwojem rynku, powstawaniem nowych modeli biznesowych i coraz bogatszą ofertą usług dystrybutorów technologicznych, także i my zdecydowaliśmy się na nowe otwarcie. Najbliższy rok to krytyczny moment w historii branży biorąc pod uwagę tempo i zakres innowacji – powiedział Tim Curran, dyrektor generalny GTDC.

Wnioski płynące z raportu wskazują na zaufanie jakim dostawcy darzą swoich partnerów dystrybucyjnych:

  • Ponad 70% dostawców spodziewa się w 2018 roku dwucyfrowego wzrostu przychodów dzięki dystrybucji
  • Chmura, bezpieczeństwo, Internet Rzeczy (IoT) i centra danych to obszary z największą perspektywą rozwoju
  • Zdaniem większości dostawców, sprzedaż pośrednia będzie nadal rosnąć szybciej niż bezpośrednia
  • Badani uznali pozyskiwanie dostawców nowych typów rozwiązań za główny cel wśród dystrybutorów
  • 64% ankietowanych wskazało na rynki wertykalne jako główny stymulator rozwoju dystrybucji.

Wzorem zeszłorocznej edycji, także raport „2018 Tech Distribution Outlook” przedstawia 9 najważniejszych trendów wśród dystrybutorów i dostawców: chmura, centra danych/hiperkonwergencja, IoT, mobility, profesjonalne rozwiązania AV, bezpieczeństwo, usługi, relacje z dostawcami i rynki wertykalne.

  • Technologie cyfrowe nieustannie wpływają na modele biznesowe i sposoby sprzedaży produktów i usług IT, kładąc nacisk na złożone rozwiązania od wielu dostawców, które sprostają wyzwaniom konkretnych branż
  • Dzięki coraz większym możliwościom chmury publicznej, prywatnej i hybrydowej, technologia ta stała się łącznikiem w świecie IT, integrując ze sobą niezależne dotychczas rozwiązania
  • Zapotrzebowanie użytkownika końcowego na dostęp do informacji w dowolnym miejscu i czasie ma ogromny wpływ na rozwój chmury, bezpieczeństwa, IoT i innych technologii.

Wyniki raportu potwierdzają, że rola dystrybutorów dynamicznie się zmienia i wykracza daleko poza dostarczanie jedynie pojedynczych produktów i usług, co w istocie cechowało tę branżę w ostatnich latach. Kompleksowe rozwiązania dostarczane często przez wielu producentów są dzisiaj niezbędne. Dostawcy rozumieją to i znajdują nowe modele współpracy z dystrybutorami, aby sprostać coraz bardziej złożonym wymaganiom rynku. Oczekujemy, że 2018 rok będzie przełomowy – dodaje Tim Curran.

Pełna wersja raportu „2018 Tech Distribution Outlook” dostępna jest do pobrania na stronie GTDC Research Center

GTDC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
Linia produkcyjna w fabryce Foxconn

Cyberataki kierowane na przemysł

bankomat

Rosyjski bankomat zastał zhakowany za pomocą klawisza Shift