Raś i Zalewski odwołani ze składów komisji: sportu i spraw zagranicznych

Zobacz

- Reklama -

Raś był przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, a Zalewski – wiceszefem Komisji Spraw Zagranicznych.

Posłowie głosowali w środę po południu w Sejmie nad zmianami w składach sejmowych komisji. Wniosek dotyczył m.in. Rasia i Zalewskiego.

O zmiany wnioskował klub Koalicji Obywatelskiej. „Obaj posłowie pełnili w tych komisjach funkcje, które zgodnie z parytetem przysługują naszemu klubowi” – wyjaśnił w rozmowie z PAP wiceszef klubu KO Robert Kropiwnicki.

Zalewski powiedział PAP, że odwołanie ze składu Komisji Spraw Zagranicznych przyjął ze zdziwieniem. Dodał, że od szefa klubu KO Cezarego Tomczyka otrzymał ponadto we wtorek informację, że nie jest już członkiem klubu KO. „Otrzymałem informację, iż usunięcie z partii skutkuje automatycznym usunięciem z koalicyjnego klubu” – zaznaczył polityk.

Zapowiedział, że zamierza ponownie zapisać się do Komisji Spraw Zagranicznych.

Zaskoczenia nie krył też w rozmowie z PAP Ireneusz Raś. Jak powiedział, nikt go nie poinformował o wniosku o odwołanie z Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, której był przewodniczącym. „Gdy rozpoczynały się głosowania w sprawie zmian w składach osobowych komisji, myślałem, że to głosowanie techniczne, nie wiedziałem, że mnie dotyczy” – podkreślił Raś. „Styl, który nawet trudno komentować” – dodał. (PAP)

autorzy: Marta Rawicz, Piotr Śmiłowicz

mkr/ par/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -