- Reklama -

Reddit kupił platformę udostępniania wideo Dubsmash

Zobacz

- Reklama -

Reddit nie zdradził szczegółów dotyczących warunków finansowych transakcji; rzeczniczka firmy poinformowała jedynie, że fuzja opierała się częściowo na transakcji gotówkowej, a częściowo na przejęciu udziałów w Dubsmash.

Reddit już teraz umożliwia swoim użytkownikom publikację i strumieniowanie nagrań wideo. Dzięki przejęciu Dubsmash otrzymają oni również dostęp do narzędzi pozwalających na tworzenie i edycję krótkich filmów – oświadczył Reddit we wpisie na swoim blogu internetowym.

Firma zapewniła też, że Dubsmash utrzyma markę i odrębny serwis, nie zmieni się również ani kierownictwo ani pracownicy serwisu. Założyciele mającej siedzibę w San Francisco platformy, czyli Suchit Dash, Jonas Drüppel i Tim Specht oraz jej pracownicy dołączą do zespołu Reddit.

Sukces należącej do chińskiego koncernu ByteDance aplikacji społecznościowej TikTok, umożliwiającej kreowanie i udostępnianie kilkusekundowych nagrań wideo, sprawił, że coraz więcej firm technologicznych zainwestowało w podobne platformy. I tak, wcześniej w tym roku należący do Facebooka Instagram uruchomił serwis wideo Reels, a w listopadzie platformę Spotlight udostępnił użytkownikom Snapchat. Reddit jest kolejną firmą technologiczną, która postanowiła zainwestować w podobne rozwiązania. (PAP)

jowi/ mam/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -