Rekordowe ceny energii w Niemczech i Francji

Udostępnij

We Francji cena energii zwyżkuje w czwartek o 12 proc. do 880 euro za MWh. Poziom ten jest około 10 razy większy niż przed rokiem.

Energia mocno drożeje wraz z zacieśnianiem się dostaw do Europy gazu z Rosji i zbliżającym się 3-dniowym całkowitym wstrzymaniem przepływu gazu gazociągiem Nord Stream 1.

Ministrowie energii krajów UE mogą zorganizować nadzwyczajne spotkanie w celu omówienia gwałtownego wzrostu na rynkach energii.

Czechy, które sprawują obecnie prezydencję w UE, rozważają zwołanie spotkania, aby przedyskutować pomysły ograniczenia cen energii – poinformował czeski minister przemysłu Josef Sikela, cytowany przez agencję CTK.

Sikela wskazał, że Czesi będą opowiadać się za ogólnounijnym limitem cenowym, ale nie podał żadnych szczegółów na temat potencjalnych nowych środków (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Finlandia: Dla wszystkich jest jasne, kto stoi za wyciekami z Nord Stream

To nie jest żaden wypadek, gdy do wycieków doszło w obu rurociągach Nord Stream, „dla wszystkich jest oczywiste, że stoi za tym Rosja” – uważa fiński ekspert ds. polityki energetycznej i środowiskowej Rosji Veli-Pekka Tynkkynen.

Wicepremier Sasin: rząd wyraził zgodę na połączenie spółek PGNiG i PKN Orlen

Rada Ministrów wyraziła zgodę na połączenie spółek PGNiG i PKN Orlen - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
- Reklama -

REKLAMA