Resort infrastruktury podtrzymuje wolę dialogu ze środowiskiem egzaminatorów WORD-ów

Udostępnij

Jak poinformowali w poniedziałek rano przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP, od poniedziałku egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać.

Ministerstwo Infrastruktury przypomniało w poniedziałek, że 26 lipca 2022 r. odbyło się spotkanie wiceministra infrastruktury Rafała Webera z przedstawicielami akcji protestacyjnej egzaminatorów oraz Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD.

W trakcie spotkania poruszono, że Ministerstwo Infrastruktury nie będzie podnosić stawek opłat za egzaminy na prawo jazdy. Ponadto została poddana pod dyskusję propozycja przedstawionych przez członków akcji protestacyjnej zmian dotyczących rozporządzenia w sprawie warunków wynagradzania przeprowadzających egzaminy kandydatów na kierowców i kierowców oraz ustawy o kierujących pojazdami.

“Przedstawiciele obu stron podnosili zasadność zmian w systemie prowadzenia egzaminów państwowych dla kandydatów na kierowców. Omawiano również możliwości zmian w zakresie wykonywania zawodu egzaminatora i dostępu do tego zawodu” – zaznaczył resort.

Jak podało biuro komunikacji resortu, zaplanowano następne spotkanie, mające się odbyć na przełomie sierpnia i września br., na którym dyrektorzy WORD zobowiązali się przedstawić szczegółowe informacje dotyczące sytuacji finansowej w kontekście kosztów ponoszonych przez ośrodki na wynagrodzenia egzaminatorów.

“Informacje te pozwolą na wypracowanie stanowiska odnoście do zmian w modelu wynagradzania egzaminatorów i systemie egzaminowania kandydatów na kierowców” – wskazało Ministerstwo Infrastruktury.

Jak poinformowali wcześniej w poniedziałek przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP, protestujący chcą zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek.

Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Zamiast stawić się do pracy brali oni urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Anna Moskwa: jeśli Rosja nie wycofa się z Zaporoża, powinna być zawieszona lub wyrzucona z MAEA

Jeśli wojska rosyjskie nie wycofają się z terenu zaporoskiej elektrowni jądrowej, to Rosja powinna zostać zawieszona w prawach członka Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, a następnie wyrzucona z tej organizacji - mówi PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Wyciek Nord Stream – Możliwe, że ładunek wybuchowy został umieszczony zdalnie

Ładunek wybuchowy przy gazociągach Nord Stream mógł zostać umieszczony za pomocą zdalnie sterowanego pojazdu podwodnego. Problematyczne może być znalezienie dowodów, bo wybuch zawsze powoduje zniszczenie tego, co znajduje się w pobliżu - podkreślił w rozmowie z PAP Hans Liwang ze Szwedzkiego Uniwersytetu Obronnego w Sztokholmie.
- Reklama -

REKLAMA