Resort zdrowia Iranu: ponad 4 mln zakażeń koronawirusem od początku pandemii

Udostępnij

Jak podaje resort w ciągu ostatnich 24 godzin w Iranie stwierdzono 39 357 nowych zakażeń, tym samum łączna liczba osób zakażonych od początku pandemii wynosi 4 019 084. Minionej doby zmarło 409 osób, a w sumie w Iranie w związku z koronawirusem zanotowano 92 194 zgony.

Państwowe instytucje zdrowotne przyznają jednak, że oficjalne statystyki dotyczące pandemii Covid-19 są w dużej mierze niedoszacowane.

Iran od końca czerwca walczy z nowym wzrostem liczby zakażeń, który w tym kraju już została określony jako piąta fala pandemii. Wśród zakażonych przeważa wariant Delta, a władze przyznają, że tylko szczepienia są w stanie zapobiec kolejnym restrykcjom sanitarnym.

Kampania szczepień w Iranie nie idzie jednak tak sprawnie, jak oczekiwałby tego rząd w Teheranie. W 83-milionowym kraju pierwszą dawkę otrzymało 11 mln osób, ale tylko 2,8 mln jest w pełni zaszczepionych.

W poniedziałek duchowo-polityczny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei nakazał władzom zdrowotnym kraju podjęcie “niezbędnych środków” w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa w Iranie, który obecnie jest najbardziej dotkniętym pandemią krajem na Bliskim Wschodzie. (PAP)

zm/ ap/

Źródło:PAP

Zobacz

Recykling plastiku może stać się jeszcze bardziej ekologiczny

Powstał nowy rodzaj plastiku, który można niemal dowolną liczbę razy rozkładać na czynniki pierwsze i wytwarzać nowe przedmioty. Dzięki zastosowanej metodzie można też rozkładać istniejące już tworzywa.

Kończy się era dominacji rosyjskiej w sferze gazu

Kończy się era dominacji rosyjskiej w sferze gazu; dzisiaj rozpoczynamy nową epokę - suwerenności energetycznej, wolności energetycznej i zwiększonego bezpieczeństwa - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości otwarcia gazociągu Baltic Pipe w Budnie k. Goleniowa (woj. zachodniopomorskie).
- Reklama -

REKLAMA