Resort zdrowia Iranu: ponad 4 mln zakażeń koronawirusem od początku pandemii

- Reklama -

Jak podaje resort w ciągu ostatnich 24 godzin w Iranie stwierdzono 39 357 nowych zakażeń, tym samum łączna liczba osób zakażonych od początku pandemii wynosi 4 019 084. Minionej doby zmarło 409 osób, a w sumie w Iranie w związku z koronawirusem zanotowano 92 194 zgony.

Państwowe instytucje zdrowotne przyznają jednak, że oficjalne statystyki dotyczące pandemii Covid-19 są w dużej mierze niedoszacowane.

Iran od końca czerwca walczy z nowym wzrostem liczby zakażeń, który w tym kraju już została określony jako piąta fala pandemii. Wśród zakażonych przeważa wariant Delta, a władze przyznają, że tylko szczepienia są w stanie zapobiec kolejnym restrykcjom sanitarnym.

Kampania szczepień w Iranie nie idzie jednak tak sprawnie, jak oczekiwałby tego rząd w Teheranie. W 83-milionowym kraju pierwszą dawkę otrzymało 11 mln osób, ale tylko 2,8 mln jest w pełni zaszczepionych.

W poniedziałek duchowo-polityczny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei nakazał władzom zdrowotnym kraju podjęcie „niezbędnych środków” w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa w Iranie, który obecnie jest najbardziej dotkniętym pandemią krajem na Bliskim Wschodzie. (PAP)

zm/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -