Ropa naftowa w Europie tanieje o 4,52 proc.

Udostępnij

W środę rano ropa naftowa Brent na giełdzie w Londynie tanieje o 4,52 proc., do 109,47 dol. za baryłkę. Tanieje też ropa naftowa na giełdzie w Nowym Jorku o 4,92 proc., do 104,13 dol. za baryłkę. We wtorek na zamknięciu ropa naftowa Brent kosztowała 114,65 dol. za baryłkę, a ropa na WTI 109,52 dol. za baryłkę.

W dniu napaści Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., baryłka Brent wyceniana była na 99 dol., a WTI na 92,8 dol. W kulminacyjnym momencie wzrostów ceny ropy naftowej dochodziły w USA do 130 dolarów za baryłkę, a ropy Brent były bliskie 140 dolarów za baryłkę. (PAP)

ab/ amac/

Źródło:PAP

Zobacz

Mołdawia: Rząd rozpoczął magazynowanie zapasów gazu ziemnego

Rząd Mołdawii rozpoczął magazynowanie rezerw gazu ziemnego na wypadek nasilenia się kryzysu energetycznego spowodowanego wojną na Ukrainie - poinformował w środę wicepremier rządu w Kiszyniowie Andrei Spinu.

Nadal rośnie liczba cudzoziemców w ubezpieczeniach społecznych

Liczba cudzoziemców, pracujących legalnie i podlegających ubezpieczeniom społecznym, przekroczyła milion osób. Największa grupa to obywatele Ukrainy. "W ciągu miesiąca przybyło 13 tys. legalnie pracujących w Polsce obcokrajowców" - mówi szefowa MRiPS Marlena Maląg.
- Reklama -

REKLAMA