Ropa naftowa w piątek rano tanieje w Europie o 0,57 proc.

Udostępnij

W piątek ok. godz. 8.05 ropa naftowa Brent tanieje na londyńskiej giełdzie o 0,57 proc., do 99,03 dol. za baryłkę. Spada również cena ropy naftowej WTI na giełdzie w Nowym Jorku o 0,41 proc., do 93,95 dol. za baryłkę.

W czwartek na zamknięciu za ropę naftową Brent płacono 99,6 dol. za baryłkę, a za ropę naftową WTI 94,34 dol. za baryłkę.

W dniu napaści Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., baryłka Brent kosztowała 99 dolarów, a WTI wyceniana była na 92,8 dolarów. W kulminacyjnym momencie wzrostów ceny ropy naftowej dochodziły w USA do 130 dolarów za baryłkę, a w Europie były bliskie 140 dolarów za baryłkę. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Siemens zadowolony z rozwiązań ESG, ale przewiduje problemy z ich wdrożeniem w Polsce

Siemens jest zadowolony z wprowadzonych w spółce rozwiązań ESG i podtrzymuje plan dojścia do zeroemisyjności do 2030 - powiedział PAP Biznes CEO Siemens Polska Maciej Zieliński. Dostrzega problemy z ESG w polskich firmach i ostrzega, że stracą przewagi konkurencyjne, jeśli nie dostosują się do regulacji.

Prezes Gaz-Systemu: w pierwszych dniach Baltic Pipe będzie działać na ok. 20 proc. mocy

Prezes operatora przesyłowego Gaz-Systemu Tomasz Stępień spodziewa się, że w pierwszych dniach działania, gazociągiem Baltic Pipe będzie płynąć ok. 200 tys. m sześc. gazu na godzinę przy maksymalnej przepustowości ponad 1 mld m sześc. na godzinę.
- Reklama -

REKLAMA