Ropa naftowa w poniedziałek w Europie tanieje o 0,9 proc.

Udostępnij

Ropa naftowa na giełdzie w Londynie w poniedziałek ok. godz. 8 tanieje o 0,9 proc., do 102,27 dol. za baryłkę. Spadają również notowania ropy naftowej WTI – o 1,16 proc., do 93,6 dol. za baryłkę.

W piątek na zamknięciu ropa naftowa Brent kosztowała 103,2 dol. za baryłkę, a ropa naftowa WTI – 94,7 dol. za baryłkę.

W dniu napaści Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., baryłka Brent kosztowała 99 dol., a WTI wyceniana była na 92,8 dol. W kulminacyjnym momencie wzrostów ceny ropy naftowej dochodziły w USA do 130 dolarów za baryłkę, a w Europie były bliskie 140 dol. za baryłkę. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Jaki wpływ ma wyciek gazu do Morza Bałtyckiego na Polskę?

Wyciek gazu do Morza Bałtyckiego nie wpływa bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo energetyczne, ponieważ nie mamy żadnych kontraktów z Rosjanami - mówił we wtorek w TVP premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem premiera, jest to coś bardzo "niepokojącego", co prawdopodobnie było aktem sabotażu.

Indeks S&P 500 najniżej w 2022 roku, drożejący USD ciąży rynkom

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami. To kolejny dzień wyprzedaży akcji na amerykańskich giełdach, które wywołały sygnały ze strony Fed, że konieczne będą większe podwyżki stóp proc. niż zakładano do tej pory. Do tego rynkom ciąży drożejący dolar.
- Reklama -

REKLAMA