Ropa naftowa w środę po południu tanieje w Europie o 0,53 proc.

Udostępnij

W środę na giełdzie w Londynie tanieje ropa naftowa Brent o 0,53 proc., do 106,78 dol. za baryłkę. Spadają też notowania ropy naftowej WTI o 0,95 proc., do 99,78 dol. za baryłkę.

We wtorek na zamknięciu ropa naftowa Brent kosztowała 107,35 dol. za baryłkę, a ropa naftowa WTI 100,74 dol. za baryłkę.

W dniu napaści Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., baryłka Brent kosztowała 99 dol., a WTI wyceniana była na 92,8 dol. W kulminacyjnym momencie wzrostów ceny ropy naftowej dochodziły w USA do 130 dolarów za baryłkę, a w Europie były bliskie 140 dol. za baryłkę. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Prezes PAIH: chcemy promować w świecie Polskę jako markę

Chcemy promować w świecie Polskę jako markę samą w sobie - powiedział w środę prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda podczas PAIH Forum Biznesu 2022. Dodał, że polscy przedsiębiorcy są gotowi do ekspansji na pozaeuropejskie rynki, takie jak Afryka i Bliski Wschód.

Wyciek z Nord Stream to zła wiadomość dla środowiska

Wyciek metanu z uszkodzonych gazociągów Nord Stream 1 i 2 z pewnością wywoła "silny i natychmiastowy efekt ocieplenia i osłabi jakość powietrza", stwierdził Piers Forster, dyrektor Międzynarodowego Centrum Klimatu Priestley na Uniwersytecie w Leeds, cytowany przez AFP.
- Reklama -

REKLAMA