Ropa naftowa we wtorek rano w Europie drożeje o 0,03 proc.

Udostępnij

Cena ropy naftowej Brent we wtorek po godz. 9.15 na giełdzie w Londynie poszła do góry o 0,03 proc., dochodząc do 106,30 dol. za baryłkę. Zdrożała też ropa WTI na nowojorskiej giełdzie – o 0,08 proc., do 99,50 dol. za baryłkę.

W poniedziałek po południu ropa naftowa Brent na londyńskiej giełdzie kosztowała 105,91 dol. za baryłkę, zaś ropa WTI w Nowym Jorku – 99,11 dol. za baryłkę.

W dniu napaści Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., baryłka Brent kosztowała 99 dol., a WTI wyceniana była na 92,8 dol. W kulminacyjnym momencie wzrostów ceny ropy naftowej dochodziły w USA do 130 dolarów za baryłkę, a w Europie były bliskie 140 dol. za baryłkę. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Na Podhalu wzrosło zainteresowanie energią geotermalną. Nie wszyscy mają możliwość skorzystania

Kilkukrotny wzrost zainteresowania przyłączeniami domów do geotermalnej sieci ciepłowniczej odnotowała w ostatnim czasie Geotermia Podhalańska. Sytuacja ma związek z trudną sytuacją na rynku energii i paliw, ale możliwości przyłączenia domów do sieci geotermalnej są ograniczone – powiedział PAP prezes spółki Wojciech Ignacok.

Gaz tanieje. Na jak długo?

Ceny europejskiego gazu na międzynarodowych rynkach energii nadal spadają. W poniedziałek kontrakty terminowe na gaz na holenderskim TTF spadły o prawie 7 proc. do 175 euro za megawatogodzinę - donosi agencja Belga.
- Reklama -

REKLAMA