Ropa w środę rano drożeje

Udostępnij

W środę rano cena baryłki ropy Brent na giełdzie w Londynie drożeje o 0,95 proc., przekraczając poziom 93 dol. Amerykańska ropa WTI również drożeje. Kosztuje 87,46 dol. za baryłkę, tj. o 1,06 proc. więcej niż we worek wieczorem.

We wtorek wieczorem baryłka ropy Brent kosztowała 92,6 dol., a baryłka amerykańskiej ropy WTI – niespełna 87 dol.

W dniu napaści Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., baryłka Brent kosztowała 99 dolarów, a WTI wyceniana była na 92,8 dolarów. W kulminacyjnym momencie wzrostów ceny ropy naftowej dochodziły w USA do 130 dolarów za baryłkę, a w Europie były bliskie 140 dolarów za baryłkę. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Sasin: założenia do projektu ustawy przewidują opodatkowanie wysokich marż największych firm

Założenia propozycji opodatkowania nadzwyczajnych zysków firm przewidują opodatkowanie "nadwymiarowych" marż dużych firm - oświadczył w Sejmie wicepremier Jacek Sasin. Jak wcześniej deklarował, założenia odpowiedniego projektu przesłał premierowi.

Głodne niedźwiedzie podchodzą pod osiedla

Tatrzańskie niedźwiedzie przygotowując się do zimy zwiększyły swoją aktywność w poszukiwaniu pożywienia i często są widywane w okolicach ludzkich osiedli. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) apelują o usuwanie spadłych z drzew owoców, zabezpieczanie kompostowników i śmietników. Problematyczne niedźwiedzie są odstraszane gumowymi pociskami.
- Reklama -

REKLAMA