Rosja: ponad 23 tys. zakażeń koronawirusem, blisko 800 zgonów

- Reklama -

Ogółem bilans zakażonych od początku epidemii Covid-19 wzrósł do 6 078 522, a liczba zmarłych – do 152 296 – wynika z danych sztabu kryzysowego.

Tymczasem według federalnego urzędu statystycznego od kwietnia 2020 r. do maja 2021 r. w Rosji w związku z Covid-19 zmarło ok. 290 tys. ludzi.

Władze wiążą wzrost liczby zakażeń z rozprzestrzenianiem się w kraju wariantu Delta koronawirusa i wciąż zbyt niskim odsetkiem zaszczepionych. Rosji, która chętnie sprzedaje swą szczepionkę Sputnik V do krajów trzeciego świata lub państw, gdzie utrzymuje swoje wpływy, nie udało się przekonać własnych obywateli, by szczepili się rosyjskim preparatem – zaznaczają agencje.

Rosyjskie władze zapowiedziały w piątek, że rozwiążą problem opóźnień w dostawach Sputnika V do Argentyny, ale ich priorytetem jest zaspokojenie popytu w kraju. Argentyna, jeden z pierwszych krajów, które na szeroką skalę zastosowały rosyjski preparat, skarży się, że opóźnienia w dostawie drugich dawek hamują jej kampanię szczepień.(PAP)

cyk/ kib/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -