Rosja: Putin gotów spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Moskwie

Zobacz

- Reklama -

Putin powiedział, że jeśli władze Ukrainy chcą rozmawiać o Donbasie, to „powinny spotkać się z władzami republik ŁRL i DRL (struktur powołanych przez prorosyjskich separatystów-PAP)”, a dopiero potem „z przedstawicielami krajów trzecich, do których w tym wypadku należy Rosja”.

„Jeśli chodzi o rozwój stosunków dwustronnych, to proszę bardzo, przyjmiemy prezydenta Ukrainy w Moskwie w dowolnym dogodnym czasie” – powiedział rosyjski prezydent.

We wtorek Zełenski zaproponował Putinowi spotkanie w dowolnym miejscu w Donbasie, którego część jest kontrolowana od 2014 roku przez wspieranych przez Rosję separatystów.

W opublikowanym we wtorek posłaniu wideo Zełenski przypomniał, że na spotkaniu doradców politycznych normandzkiej czwórki (Ukraina, Francja, Niemcy, Rosja) w poniedziałek zgłoszono propozycję spotkania na linii rozgraniczenia w Donbasie, żeby wyjaśnić sytuację.

Rosja utrzymuje, że trwający od 2014 roku konflikt w Donbasie jest konfliktem wewnątrzukraińskim i zaprzecza, by udzielała wsparcia separatystom.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ kib/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -