Rosja: rzecznik Kremla nie wie, czy Putin jest gotów spotkać się z Zełenskim w Watykanie

Zobacz

- Reklama -

„Nie wiem, czy prezydent Putin jest gotów, czy też nie, by gdzieś jechać (na spotkanie z Zełenskim)” – powiedział Pieskow. Putin – jak dodał rzecznik – mówił, że „z przyjemnością zobaczy prezydenta Zełenskiego w Moskwie”.

Przedstawiciel Kremla powtórzył, że prezydent Rosji nie zamierza omawiać z Zełenskim konfliktu w Donbasie, a jedynie relacje dwustronne, rosyjsko-ukraińskie.

Pieskow powiedział także, że o pomyśle Zełenskiego, by miejscem spotkania był Watykan, ani Rosja, ani Stolica Apostolska nie zostały oficjalnie poinformowane.

Zełenski w wypowiedzi dla włoskiego dziennika „La Repubblica” zaproponował Watykan jako miejsce spotkania z Putinem i rozmów na temat sytuacji w Donbasie.

20 kwietnia Zełenski zwrócił się do Putina z propozycją spotkania w dowolnym miejscu w Donbasie. Rosyjski przywódca w odpowiedzi na tę ofertę wyraził gotowość spotkania, ale zaproponował, by odbyło się ono w Moskwie. Kreml odmówił przy tym rozmów o Donbasie twierdząc, że Rosja nie jest stroną konfliktu na wschodzie Ukrainy. (PAP)

awl/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -