Rosja: w Moskwie wykryto 9056 nowych zakażeń Covid-19, najwięcej od początku pandemii

Zobacz

- Reklama -

W całej Rosji wykryto od czwartku 17 262 nowe infekcje, co jest największym dobowym wzrostem zachorowań od lutego br.

W Moskwie dotąd najwyższy dobowy wzrost zakażeń odnotowano 24 grudnia 2020 roku, gdy wykryto 8203 nowe infekcje w ciągu doby.

Mer Moskwy Siergiej Sobianin w czwartek wieczorem ostrzegł, że wzrost zachorowań przekroczy w stolicy 9 tysięcy w ciągu doby. W piątek mer przedłużył ograniczenia wprowadzone w zeszłym tygodniu w stolicy i zapowiedział nowe.

Do 29 czerwca nie będą działać place zabaw i pomieszczenia zabaw dla dzieci. Zamknięte pozostają bary szybkiej obsługi w centrach handlowych. Restauracje, bary, dyskoteki i kluby nie pracują w godzinach nocnych.

Na imprezach widowiskowych obecnych może być maksymalnie 1000 widzów. Z tego powodu przestaje działać „strefa kibica” na moskiewskich Łużnikach, otwarta podczas piłkarskich mistrzostw Europy.

Sobianin poinformował też, że właściciele moskiewskich restauracji zaproponowali, by działały lokale „bez Covid-19”, w których zarówno personel, jak i goście są zaszczepieni. Mer poinformował w piątek, że eksperymentalnie takie lokale zaczną działać w weekend i będzie ich około 15-20. Restauracje te będą mogły działać w nocy. Goście będą wpuszczani na podstawie kodu elektronicznego QR.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -