Rosja: zablokowano 49 stron internetowych związanych z Aleksiejem Nawalnym

- Reklama -

„Na podstawie decyzji prokuratury generalnej zablokowano 49 stron internetowych jednocześnie” – poinformował Wołkow na swoim profilu w komunikatorze Telegram.

Chodzi m.in. o strony samego Wołkowa, współpracującej z Nawalnym prawniczki Lubow Sobol, szefa sztabu Nawalnego w Moskwie Olega Stiepanowa, wszystkie strony byłych sztabów regionalnych oraz założonej przez Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją – powiadomił Wołkow.

Wcześniej w poniedziałek ekipa Nawalnego poinformowała, że rosyjski regulator Roskomnadzor zablokował stronę nawalny.com. Na zamieszczonym w Telegramie zrzucie ekranu widnieje informacja, że stronę zablokowano, bo „zawiera treści, których publikowanie jest w Rosji zakazane”.

Jak pisze portal Meduza.io, jedną z ostatnich publikacji na stronie były wyniki śledztwa dotyczącego biznesu i nieruchomości Wiaczesława Wołodina, przewodniczącego Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji).

Nawalny odsiaduje karę ok. 2,5 roku więzienia w kolonii karnej nr 2 w Pokrowie za rzekome malwersacje finansowe.

W minionych miesiącach wielu jego współpracowników wyjechało z kraju. Wobec Lubow Sobol toczy się sprawa karna.

W czerwcu moskiewski sąd uznał organizacje związane z Nawalnym, w tym Fundację Walki z Korupcją, za „ekstremistyczne”. (PAP)

just/ akl/

Czytaj więcej wiadomości ze świata

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -