Rumunia/ Premier: mamy 1,6 mld m sześc. gazu; surowca nie zabraknie zimą

Udostępnij

“W tej chwili nie istnieje obawa, że Rumunia nie będzie mieć potrzebnego gazu ziemnego na sezon grzewczy 2022-2023” – powiedział Nicolae Ciuca podczas czwartkowej konferencji prasowej w Bukareszcie.

W rozmowie z rodzimymi mediami premier wskazał, że Rumunia od kilku tygodni, zgodnie z zaleceniami KE, podnosi sukcesywnie stan swoich zapasów gazu ziemnego.

Szef rządu dodał, że Bukareszt systematycznie wykonuje kolejne etapy czterostopniowego planu zatowarowania magazynów gazowych i do listopada będą one wypełnione w 80 proc.

“Do 1 sierpnia będziemy mieć w nich 46 proc. gazu, do 1 września 57 proc., do 1 października 66 proc., zaś do 1 listopada 80 proc. – wyjaśnił Nicolae Ciuca.

Premier podkreślił, że do listopada prowadzone będzie równoczesne gromadzenie rezerw węgla dla elektrociepłowni. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Norwegia: w pobliżu pól naftowych szpiegują rosyjskie statki naukowe

W pobliżu norweskich pól naftowych i gazowych pływają rosyjskie statki naukowe, które prowadzą działalność szpiegowską - piszą norweskie media. Według gazety "Aftenposten" od czerwca na Bałtyku i Morzu Północnym obecnych było dziewięć takich jednostek.

Niemcy: Atak na Nord Stream to „punkt zwrotny w bezpieczeństwie wewnętrznym”

Zniszczenie gazociągów na Bałtyku wyznacza „punkt zwrotny w bezpieczeństwie wewnętrznym kraju" - powiedziała w piątek w rozmowie z dziennikiem „Bild” minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser (SPD). Zapowiedziała też duże inwestycje w bezpieczeństwo.
- Reklama -

REKLAMA