Rumunia: Rząd planuje sprowadzać paliwa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Udostępnij

Jak poinformował w środę na zakończenie dwudniowej wizyty delegacji władz Rumunii w Abu Dhabi minister energii tego kraju Virgil Popescu, podróż służyła zwiększeniu dywersyfikacji kierunków sprowadzania przez Bukareszt LNG, ropy naftowej oraz innych produktów paliwowych.

W środowym wpisie na Facebooku Popescu ujawnił, że delegacja rumuńska na czele z premierem Nicolae Ciucą spotkała się z najważniejszymi osobami w ZEA w celu m.in. przedstawienia im zainteresowania “dywersyfikacją źródeł i tras dostaw” paliw.

“Podczas spotkania omówione zostały ważne i priorytetowe kwestie dla ZEA oraz Rumunii, a także zagadnienia o znaczeniu regionalnym i międzynarodowym” – poinformował minister Popescu.

Bukareszteńska telewizja Digi24 odnotowuje, że przed wyjazdem do ZEA w Rumunii ruszyła masowa eksploatacja złóż gazu ziemnego z dna Morza Czarnego, a rząd Ciucy liczy, że kraj osiągnie niezależność gazową do 2026 r.

Komentatorzy twierdzą, że dzięki kontraktowi z ZEA Bukareszt mógłby kierować pozyskiwany w Zatoce Perskiej surowiec do innych państw Europy, stając się ważnym regionalnym eksporterem paliw. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Notowania metali bazowych, węgla i paliw (tabela)

Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.

Toksyczne cząstki wędrują prosto z płuc do mózgu

Wdychane, trujące, mikroskopijne cząstki obecne w zanieczyszczonym powietrzu z łatwością dostają się do mózgu z krwią i pozostają tam dłużej, niż w innych narządach. Prawdopodobnie przyczyniają się do różnorodnych zaburzeń neurologicznych.
- Reklama -