Ruszyły stacje nawodne PKN Orlen na Mazurach, a także nad Bałtykiem i Zalewem Zegrzyńskim

- Reklama -

Informując w piątek o otwarciu swych stacji nawodnych, PKN Orlen oznajmił, iż tym samym otwiera tegoroczny sezon dla motorowodniaków i żeglarzy. „PKN Orlen uruchomił stacje nawodne na Mazurach – Sztynort, Węgorzewo, Piękna Góra i Mikołajki, nad morzem – Puck oraz nad Zalewem Zegrzyńskim – Nieporęt” – ogłosiła w komunikacie spółka.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że jego stacje paliw na wodzie „eliminują uciążliwe dla motorowodniaków i żeglarzy uzupełnianie paliwa za pomocą kanistrów”. Wyjaśnił przy tym, że podczas tankowania w placówkach nawodnych cała załoga łodzi musi zejść na ląd, a dystrybutor obsługuje pracownik koncernu. „Stacje wodne zostały zaprojektowane i wybudowane z troską o ochronę dla środowiska naturalnego i są całkowicie bezpieczne dla gruntów i wód” – podkreślił płocki koncern.

Jak dodał PKN Orlen, „stacje wodne poza produktami paliwowymi takimi, jak olej napędowy i benzyna bezołowiowa 95, oferują także artykuły spożywcze, przemysłowe oraz prasę”. Zaznaczy też, iż w placówkach tych „dostępne są płatności za pomocą kart płatniczych oraz aplikacji mobilnej Orlen Pay, a za wszystkie zakupy klienci mogą otrzymać punkty VITAY”.

PKN Orlen poinformował, że jego nawodna stacja w Giżycku z przyczyn technicznych nie będzie czynna w tym roku – jej funkcję przejmie obiekt w Pięknej Górze, zlokalizowany zaledwie ok. 4 km dalej, do którego można dotrzeć np. kanałem Giżyckim i następnie Jeziorem Kisajno.

„Nasze stacje nawodne są już otwarte! Przy tej okazji rozpoczynamy cykl #PolskaNaWakcje, w ramach którego pokażemy stacje #ORLEN w najbardziej malowniczych zakątkach Polski” – przekazał w piątek na Twitterze płocki koncern. (PAP)

mb/ drag/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -