Rząd Hiszpanii: będziemy sprowadzać ukraińską kukurydzę koleją z Polski

Udostępnij

Jak poinformowało w środę ministerstwo transportu, mobilności i spraw miejskich, transporty koleją mają zastąpić przesył kukurydzy realizowany dotychczas przez ukraińskie porty na Morzu Czarnym.

Resort przypomniał, że po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 r. ukraińskie porty zostały zamknięte, a alternatywą stało się przewożenie zbóż z tego kraju poprzez sąsiednie kraje, w tym Polskę.

Hiszpańskie ministerstwo sprecyzowało, że rząd skierował już za pośrednictwem spółki Renfe Mercancias 25 wagonów do transportu ukraińskiej kukurydzy. Dodał, że niebawem sprowadzi spod polsko-ukraińskiej granicy 600 ton tego zboża.

Według hiszpańskiego resortu na trasie “pionierskiego połączenia towarowego” znajdą się m.in. polskie miasta Chełm oraz Łódź. Docelową stacją dla ładunku będzie kataloński terminal Barcelona Can Tunis. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Skuza: w piątek samorządy dostały 4,5 mld zł wsparcia, to pierwsza transza z kwoty 13,7 mld zł

W piątek samorządy dostały 4,5 mld zł wsparcia, to pierwsza transza z kwoty 13,7 mld zł, którą uchwalił Sejm – powiedział podczas debaty nad projektem budżetu wiceminister finansów Sebastian Skuza.

PGNiG: Fuzja z PKN Orlen nie grozi utratą kontroli przez państwo nad zasobami naturalnymi

Fuzja z PKN Orlen nie grozi utratą kontroli przez państwo nad zasobami naturalnymi. Obowiązujące przepisy prawa gwarantują Skarbowi Państwa ich własność, ale także pełny nadzór nad ich eksploatacją - zapewniło w piątek PGNiG.
- Reklama -

REKLAMA