Rząd pracuje nad nowymi rozwiązaniami dot. rekompensat wyższych cen węgla – rzecznik rządu

Udostępnij

“Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami służącymi temu, by zrekompensować wyższe ceny węgla bezpośrednio dla obywateli, trwa finalizacja prac w tym zakresie” – powiedział Müller na briefingu prasowym.

“Zainteresowanie ze strony sektora prywatnego nie jest tak wysokie jak oczekiwaliśmy. (…) Nie możemy dłużej czekać, wypracowujemy nowe rozwiązania, które będą przedmiotem obrad podczas jutrzejszego posiedzenia Rady Ministrów” – dodał.

Jak poinformował, szczegóły mogą zostać przedstawione we wtorek i rząd podejmie starania, by projekt nowelizacji ustawy o maksymalnej ceny węgla m.in. dla odbiorców indywidualnych pojawił się jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu.

W poniedziałek na Śląsku odbyła się odprawa premiera Mateusza Morawieckiego m.in. z wicepremierem Jackiem Sasinem oraz szefami spółek Polskiej Grupy Górniczej, Polskiej Grupy Energetycznej oraz Węglokoksu ws. sytuacji dotyczącej węgla. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Polskie magazyny gazu – w jakim stopniu są zapełnione?

Magazyny gazu w Polsce są wypełnione w 100 proc.; prowadzimy stabilną eksploatację gazu ziemnego z naszych złóż nie tylko w Polsce, ale też na szelfie Morza Północnego – poinformował w środę we Wrocławiu wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio.

Gaz na europejskim rynku tanieje

Gaz w holenderskim hubie TTF w piątek po południu tanieje. Kontrakty z dostawą w listopadzie potaniały o 8,5 proc., do 186 euro za MWh, a grudniowe staniały o 7,5 proc., do niespełna 193 euro za MWh.
- Reklama -

REKLAMA