Rzeczniczka NATO: Rada Północnoatlantycka zajęła się cyberatakami na Polskę

Zobacz

- Reklama -

„Polska poinformowała Radę Północnoatlantycką w środę o trwających atakach hybrydowych i cybernetycznych skierowanych przeciwko polskim urzędnikom rządowym i wyjaśniła, że polskie służby wywiadowcze przypisują je wrogiemu wykonawcy powiązanemu z Rosją” – oznajmiła Lungescu.

Dodała, że sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zapewnił Polskę o solidarności sojuszników, którzy wszelkie zewnętrzne próby ingerencji w systemy Sojuszu uznają za niedopuszczalne.

„NATO jest ważną platformą konsultacji politycznych wśród członków Sojuszu, dzielenia się obawami o złośliwe działania cybernetyczne oraz wymiany krajowych podejść i reakcji. Nasi eksperci są w kontakcie z polskimi władzami i wymieniają się informacjami” – podkreśliła rzeczniczka.

Rada Północnoatlantycka (NAC) jest głównym organem decyzyjnym o charakterze politycznym w strukturze NATO. Każde państwo członkowskie ma swojego reprezentanta w NAC. Rada zbiera się na różnych szczeblach co najmniej raz w tygodniu lub za każdym razem, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -