Rzeczniczka PiS: odejście posłów z klubu PiS to ich nagła decyzja

Zobacz

- Reklama -

Posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili w piątek, że opuszczają klub PiS i poinformowali, że powołają w Sejmie koło „Wybór Polska”.

Do tej decyzji odniosła się ma konferencji prasowej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Zwróciła ona uwagę, że ta decyzja byłych posłów PiS była „nagła”.

Oceniła, że w przypadku posła Girzyńskiego ma ona „związek ze sprawą, która była parę dni temu bardzo szeroko komentowana”. „Chodzi o to, co wydarzyło się w biurze Adama Hofmana (jest on partnerem w agencji R4S – PAP). Państwo wiedzą, jest taki związek, nie jest tajemnicą, że panowie są w relacjach towarzyskich, czy wcześniej zawodowych” – powiedziała.

Mówiąc o decyzji posła Czartoryskiego, rzeczniczka PiS zasugerowała – choć, jak zauważyła, sam Czartoryski o tym nie mówił ogłaszając odejście z klubu PiS – że „toczy się sprawa”. „Nie wiemy jaki będzie finał tej sprawy, natomiast poseł formułował takie oczekiwanie wobec szefostwa partii i klubu, żeby tę sprawę omawiać. Niestety politycy nie mogą ingerować w niezależne postepowanie” – powiedziała.

„Jeśli chodzi o poseł Janowską wydaje się, że doszło tutaj do nieporozumienia i będziemy starali się to wyjaśnić” – powiedziała.

Dopytywana, czy tym samym sugeruje, że odejście posłów z klubu PiS, jest ucieczką przed konsekwencjami prawnymi i ewentualnymi zarzutami ze strony prokuratury, Czerwińska odpowiedziała: „Nie wiem tego. My nie znamy szczegółów tych postepowań. Natomiast ta nagła reakcja – jesteśmy pewni – ma z tym związek”.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -