Rzecznik archidiecezji warszawskiej: stan zdrowia kard. Nycza poprawia się

- Reklama -

Kard. Kazimierz Nycz zasłabł w czwartek podczas mszy św. krzyżma w archikatedrze warszawskiej. Został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie na badania diagnostyczne.

Ks. Śliwiński w komunikacie zamieszczonym na stronie archidiecezji przekazał, że stan kardynała Nycza poprawia się.

„Poprawia się stan kard. Kazimierza Nycza, który od czwartku przebywa w szpitalu. Kardynał jest w dobrym kontakcie z personelem medycznym i otoczeniem” – poinformował rzecznik.

Jak dodał, kompleksowa diagnoza lekarska wykazała, że metropolita warszawski doznał niewielkiego w stopniu udaru niedokrwiennego. „Obecnie jest rehabilitowany, proces rehabilitacji przebiega zgodnie z założonymi oczekiwaniami zespołu lekarskiego i fizjoterapeutycznego” – napisał ks. Śliwiński.

Zaapelował o modlitwę. „Najbliżsi współpracownicy proszą o modlitwę o szybki powrót do zdrowia i pełni sił naszego Pasterza. Szczególnie prosimy o modlitwę w parafiach, wspólnotach i rodzinach” – podkreślił rzecznik archidiecezji.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -