Rzecznik KEP: błogosławieństwo pokarmów może odbywać się w domu

- Reklama -

W informacji prasowej przekazanej PAP przez biuro prasowe KEP, rzecznik episkopatu wyjaśnił, że w obecnych warunkach epidemicznych – podobnie jak miało to miejsce przed rokiem – błogosławieństwo pokarmów przeznaczonych na stół wielkanocny może odbyć się w domu.

Wskazał, że może to uczynić ojciec lub głowa rodziny, a także ktoś z członków rodziny, odmawiając specjalną modlitwę błogosławieństwa pokarmów. „Błogosławieństwo pokarmów powinno się odbyć przed porannym wspólnym posiłkiem w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego” – tłumaczył.

Ks. Gęsiak prosił, by podczas błogosławieństwa pokarmów w formie domowej liturgii zadbać o to, aby odbyło się ono w odpowiedniej formie. „Przykryjmy stół białym obrusem i zapalmy wielkanocną świecę np. Caritas” – wyjaśnił.

Do błogosławieństwa pokarmów można zastosować modlitwy podane na stronach internetowych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ krap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -