Rzecznik rządu: będą nowe rozwiązania dotyczące szczepień

- Reklama -

Rzecznik rządu Piotr Müller był w radiowej Trójce pytany o nowe propozycje rządu, dotyczące promocji szczepień.

„Pewnego rodzaju rozwiązania nowe chcemy zaprezentować, być może one jeszcze dziś zostaną pokazane” – powiedział.

Dopytywany, czy będzie to rozwiązanie zachęcające do szczepień i zmuszające do nich odpowiedział, że chodzi o „nowe rozwiązania, które zachęcają do szczepień”.

„Chcemy podsumować szereg działań, które zostały do tej pory podjęte, bo mam wrażenie, że część opinii publicznej nie wie o kilkudziesięciu dużych programach, które powodują, że w każdym miejscu zbieramy dodatkowe kilkadziesiąt czy kilkaset osób w różnych miejscach Polski” – mówił Müller.

Zwracał uwagę, że ostatnio tempo spadku liczby szczepień zmalało.

„Liczba osób zaszczepionych wcale nie jest taka mała, jakby się wydawało, ale nie chcemy w żaden sposób odtrąbiać sukcesu” – powiedział.

Rzecznik rządu przypomniał, że „nie ma chyba żadnego kraju Unii Europejskiej, który by wprowadził obowiązkowe szczepienia o charakterze powszechnym”.

W kilku krajach jest natomiast obowiązkowe szczepienie dla personelu medycznego.

„Na podstawie rekomendacji rady medycznej rozważamy takie rozwiązanie w zakresie służby zdrowia, natomiast co do innych grup zawodowych żądnych decyzji jeszcze nie ma” – podkreślił rzecznik. (PAP)

Autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ mhr/

Czytaj więcej wiadomości z Polski

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -