Rzecznik rządu: w czasach rządów PiS do samorządu terytorialnego trafia zdecydowanie więcej środków

- Reklama -

Przedstawiciele części organizacji samorządowych podpisali list z apelem do polskiego rządu w sprawie Polskiego Ładu. Zdaniem samorządowców, w tym prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, samorządy stracą w wyniku wprowadzenia zapowiadanych przez rząd reform.

Rzecznik rządu odpowiadając na zarzuty samorządowców podkreślał, że znacząco zwiększyła się dynamika wzrostu przychodów dla samorządów w czasach rządów PiS.

Dodawał, że w latach 2011-2015 wzrost przychodów z tytułu podatku CIT w samorządach wyniósł 3 punkty proc., a od 2015 r. był to wzrost o 60 proc., tj. o ponad 4 mld zł.

„W czasach rządów PiS do samorządu terytorialnego trafia zdecydowanie więcej środków nie tylko w liczbach bezwzględnych, ale także procentowo” – mówił Müller.

Ponadto wskazywał na wprowadzenie przez rząd dodatkowych funduszy, w tym Funduszu Inwestycji Lokalnych, z których środki mają trafiać do samorządów. (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Wiktoria Nicałek

mro/ wni/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -