Rzepecki: prezydent spotka się w poniedziałek z Młodzieżową Radą Klimatyczną

Zobacz

- Reklama -

W przyszłym tygodniu – w czwartek i w piątek – odbędzie się zwołany przez prezydenta USA Joe Bidena szczyt klimatyczny. Szczyt, ze względu na pandemię, będzie miał charakter wirtualny. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaprosił do udziału w nim także polskiego przywódcę.

„Młodzi ludzie są bardzo zaangażowani w walkę ze zmianami klimatycznymi, w związku z tym w poniedziałek o godz. 14.30 odbędzie się spotkanie pana prezydenta z Młodzieżową Radą Klimatyczną” – powiedział PAP Rzepecki.

Podkreślił, że prezydentowi zależy, aby przed szczytem klimatycznym przedyskutować także z członkami Rady zagadnienia, które poruszy w swym wystąpieniu.

Rzepecki zaznaczył, że jednym z priorytetów Andrzeja Dudy jest współpraca z młodymi ludźmi. „Stąd program konsultacji +Młodzi w Pałacu+, który koordynuję” – dodał.

Prezydencki doradca podziękował Młodzieżowej Radzie Klimatycznej „za zaangażowanie i przeprowadzone konsultacje z wieloma organizacjami młodzieżowymi zajmującymi się ochroną klimatu”. „Z całą pewnością będziemy jeszcze bliżej współpracować w przyszłości” – zadeklarował Rzepecki.

Poniedziałkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Młodzieżową Radą Klimatyczną odbędzie się w Pałacu Prezydenckim; z uwagi na pandemię będzie miało formę hybrydową. Uczestniczyć w nim będą: minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, prezydencki minister Krzysztof Szczerski, a także doradcy prezydenta RP – Paweł Sałek i Łukasz Rzepecki.

Obecni w Pałacu Prezydenckim będą również przedstawiciele prezydium Młodzieżowej Rady Klimatycznej: przewodnicząca Rady – Katarzyna Smętek, wiceprzewodniczący Rady – Sylwia Łyskawka oraz Piotr Raczkowski. Pozostali członkowie Rady będą na łączeniu w formie wideokonferencji – poinformował Rzepecki.

Jak czytamy na stronach rządowych, 31 marca 2020 roku weszło w życie zarządzenie ministra klimatu ws. powołania Młodzieżowej Rady Klimatycznej. Jest to organ doradczy i opiniodawczy działający przy ministrze klimatu i środowiska.

Według informacji na stronie www.gov.pl, do zadań Młodzieżowej Rady Klimatycznej należy wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej klimat i energia, a w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości ministra klimatu i środowiska, w tym propozycji rozwiązań.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -