Rzeszów: Konrad Fijołek wraz z mieszkańcami posadził drzewa w Parku Papieskim

Zobacz

- Reklama -

Fijołek przypomniał na towarzyszącej wydarzeniu konferencji prasowej, że w 2017 roku zainicjował akcję Rzeszów Smart City. Była ona odpowiedzią na ustawę nieżyjącego już ministra prof. Jana Szyszki zezwalającą na wycinkę drzew Polsce. Fijołek podał w niedzielę, że w ramach tej ustawy w Polsce wycięto 3 miliony drzew, a w Rzeszowie – kilka tysięcy.

Przekazał jednocześnie, że na rozpoczęcie jego akcji w 2017 roku udało się posadzić w Parku Papieskim 30 dębów błotnych, „po to, żeby pokazać, że rzeszowianie potrafią się integrować, potrafią zadbać także o swoje miasto”.

„To była przepiękna i spontaniczna akcja rzeszowian. Wracamy do dobrych praktyk i chcę, aby stały się rzeszowską tradycją i zasadą” – przekonywał Fijołek.

Dodał, że w niedzielę zostanie posadzonych kolejnych 20 dębów błotnych.

„Chcemy, aby zieleń – parki, skwery, miejsca wysokiej zieleni były dostępne dla rzeszowian w ciągu 10 minut spaceru” – przekonywał kandydat.

Zauważył też, że konieczne jest także posadzenie wysokich drzew w centrum miasta, tam, gdzie ich obecnie nie ma, bo – jak mówił – obecnie zieleń jest dla miasta jedną z najważniejszych inwestycji.

Wskazując na zgromadzonych w Parku Papieskim rzeszowian mówił, że są to ludzie, którzy chcą „to nasze piękne miasto nadal upiększać, sprawiać, żeby w naszym mieście żyło się jeszcze piękniej”.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego, po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zaplanowano na 13 czerwca.

Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa, startuje w wyborach z poparciem m.in. PO, Lewicy, PSL i ruchu Polska 2050.

Oprócz niego w wyborach kandydują: popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, wspierany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ dki/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -