Sasin: Krajowa Grupa Spożywcza nie odpowiada za braki cukru

Udostępnij

Sasin w czwartek odniósł się do dostępności cukru w sieciach handlowych. W ostatnich dniach media informują o braku cukru w sklepach; niektóre sieci, np. Biedronka, wprowadzają limit zakupu cukru przez klientów.

“Mówimy o brakach w wielkich sieciach handlowych, które są kontrolowane przez zagraniczny kapitał. My wiemy, że duże zagraniczne podmioty chętnie zaopatrują się u zagranicznych producentów, mają swoich dostawców” – powiedział Sasin w stanowisku przesłanym w czwartek PAP.

Jak dodał, w przypadku cukru, “w Polsce są to firmy, które wykupiły polskie cukrownie w latach 90.”. “To dwie, duże niemieckie firmy funkcjonujące na polskim rynku, które kontrolują 60 proc. polskiego rynku”- wskazał.

Wicepremier zachęcił przedstawicieli sieci handlowych “i wszystkich tych, którym tego cukru dzisiaj brakuje, żeby się zgłaszać do Krajowej Grupy Spożywczej”. Podkreślił, że Krajowa Grupa Spożywcza jest producentem cukru, który ma 40 proc. udziałów w rynku; dysponuje cukrem, który w każdej chwili może dostarczyć.

“Krajowa Grupa Spożywcza realizuje terminowo wszystkie zawarte kontrakty. Nie ma tutaj żadnego problemu z dostępnością towarów. Dziś można powiedzieć, że na pewno sektor państwowy, tj. Krajowa Grupa Spożywcza za braki cukru nie odpowiada. Jesteśmy również gotowi, aby ten cukier dostarczać do innych odbiorców, tych którzy nie mają dzisiaj umów” – zaznaczył Sasin.

“Zawierajcie dzisiaj umowy z Krajową Grupą Spożywczą, a ten cukier będziecie mieli” – dodał.

Krajowa Grupa Spożywcza jest największym w Polsce i jednym z największych co do wielkości producentem cukru w Europie. Podstawowy przedmiot działalności KGS stanowi produkcja i sprzedaż cukru, handel wyrobami powstałymi w trakcie jego wytwarzania oraz przetwórstwo owocowo-warzywne. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Łódź rozpatrzyła wnioski o dodatek węglowy, ale ciągle nie ma funduszy na jego wypłatę

W Łodzi rozpatrzono 75 proc. z 16 tys. wniosków o dodatek węglowy złożonych przez mieszkańców. Do wypłaty jest już ok. 30 mln zł, jednak do magistratu nie trafiły jeszcze pieniądze na ten cel. Nie ma mowy o opóźnieniu, środki na pewno trafią do beneficjentów - zapewnia urząd wojewódzki.

E-commerce już nie taki obcy. Co Polacy kupują w internecie?

75 proc. Polaków zamawia produkty online co najmniej raz w miesiącu, w tym 27 proc. kupuje w ten sposób przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badania CBRE. Najczęściej zamawiane są: ubrania, sprzęt RTV i AGD oraz kosmetyki i perfumy.
- Reklama -

REKLAMA