Schreiber: w weekend możliwe spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy

Zobacz

- Reklama -

Schreiber był pytany w piątek w Radiu Zet, na kiedy zaplanowane jest spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Porozumienia Jarosława Gowina i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

„Zdaje się, że ma dojść do takiego spotkania, do którego jednak co jakiś czas dochodzi (…) Takie spotkanie zdaje się, że ma być nawet w weekend” – odparł. Zaznaczył, że „na pewno jest parę rzeczy, które wymagają dyskusji, wyjaśnienia”.

„Dziś jest czas, by współpracować i rozwiązywać problemy, a nie prowadzić jakąś grę o swoje partykularne interesy” – powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Pytany, czy konieczne będzie podpisanie nowej umowy koalicyjnej odparł, że wystarczyłoby w sposób rzetelny i uczciwy wypełniać zasady obecnie obowiązującej”.

Zaznaczył, że „nie zna takich zapisów umowy koalicyjnej, które byłyby niewypełniane przez premiera Mateusza Morawieckiego”. Pytany, czy zna takie, których nie wypełnia Zbigniew Ziobro powiedział: „No tak, bo jesteśmy w sytuacji, w której oczekujemy od naszych partnerów tego, byśmy działali w sposób racjonalny, przewidywalny i byśmy współpracowali (…). Podważanie sukcesu premiera z Brukseli, podważanie sensu Funduszu Odbudowy to na pewno jest sprawa – dla mnie przynajmniej – dość szokująca”.

Pytany, czy koalicja przetrwa do wyborów w normalnym, ustawowym terminami powiedział, że „mimo wszystko” ma taką nadzieję. „Mam nadzieję, że pewne opanowanie przyjdzie, że w mniejszym stopniu będą grać emocje, a w większym stopniu troska o Polskę” – podkreślił.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -