Sejm uchwalił ustawę mającą chronić konsumentów przed wysokimi cenami węgla

Udostępnij

Za głosowało 298 posłów, 15 było przeciw, a 136 wstrzymało się od głosu

Chodzi o ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw.

Według PiS ustawa ma przeciwdziałać spekulacji. Zdaniem opozycji pozwoli ona dofinansowywać państwowe spółki handlujące węglem.

Maksymalna cena za jedną tonę węgla została ustalona w na poziomie nie większym niż 996,60 zł. To cena maksymalna, co oznacza, że oferowany konsumentom węgiel może być tańszy. Przepisy zakładają, że członkowie gospodarstwa domowego będą mogli kupić maksymalnie 3 tony węgla w tej cenie.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Minister Moskwa: zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r. nie do przyjęcia dla Polski

Wprowadzenie zakazu sprzedaży aut z silnikiem spalinowym od 2035 r., co proponuje Komisja Europejska w swoim planie osiągnięcia neutralności klimatycznej, jest dla Polski nie do przyjęcia; ani rynek, ani społeczeństwo nie jest na to gotowe - oświadczyła we wtorek w Luksemburgu minister klimatu i środowiska RP Anna Moskwa.

Puda: Krajowa Polityka Miejska służebna wobec samorządów i społeczności lokalnych

Przyjęta niedawno przez rząd Krajowa Polityka Miejska 2030 jest dokumentem służebnym wobec samorządów i społeczności lokalnych, które podejmują konkretne działania na rzecz mieszkańców swoich miast – zadeklarował w poniedziałek w Katowicach minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
- Reklama -